Retargeting Marketing

Gamze Şakrak
Editör
27 Eylül 2022

Retargeting Marketing Nedir?

Remarketing’de müşteriye farklı bir kanallar üzerinden örneğin e-posta, SMS, anlık bildirim gibi pazarlama çalışmaları ile ulaşılır. Remarketing’de web sitesini ziyaret eden müşterinin neden istenilen aksiyonu gerçekleştirmediğine odaklanılır. Genellikle birlikte kullanılan bu pazarlama yöntemleri ile e-ticarete internet sitesine gelip, ürün satın almadan siteden ayrılan kullanıcılara, farklı kanallar aracılığıyla site tekrar karşısına çıkartılır. Siteyi ziyaret eden müşterinin satın alma aksiyonunu gerçekleştirmesi için uygulanan stratejilere yöneliktir. Potansiyel müşterinin ilgilendiği ürün için anahtar kelime, IP gibi bilgilerini data olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcı başka sitelerde sörf yaparken Google robotu tarafından arşivlenen bilgilere karşılık gelen ürün görseliniz müşteriye yeniden hatırlatılır. Bu şekilde müşteriyi yeniden ürüne çekmiş yani yeniden pazarlama yapmış olursunuz.

Başarılı Remarketing Nedir Örnekleri

  • Sepette ürünleriniz sizi bekliyor!

  • Daha Önce Alışveriş Yapanlara Ulaşma

Neden Remarketing?

  • Remarketing kullanarak yaptığınız reklam kampanyalarında piyasa araştırması yapan potansiyel müşterilerinizin ürün veya hizmetinizi hatırlatma şansı yakalarsınız.
  • 2- Markanızın e-ticaret kanalında satın alma aksiyonunu almamış ama ürünle temasa girmiş müşterinin aklında yer edinerek satın alma eylemine yönlendirirsiniz.
  • 3- E-ticaret kanalınızdan alışveriş yapmış kişileri remarketing ile yeniden alışverişe yönlendirmek, müşteri sadakatini kazanmanızda etkili olur ve marka güvenilirliği artırır.
Paylaş

Benzer Yazılar

Futbol ve Reklam: Birlikteliğin Gücü

Futbolda normal sezonun bitmesinin ardından gözler takıma yapılacak takviyelere çevrilir. Kulübün, medyanın ve taraftarın etkin...

8 Temmuz 2023

Netflix: Sinema ve DVD Alışkanlıklarını Değiştiren Devrimci Platform

Herkesin sinemalara gittiği, DVD satın aldığı bir devirde Netflix nasıl tüm alışkanlıkları değiştirdi? 1997 senesinde,...

2 Temmuz 2023

Hızlı Yemek, Hızlı Reklam

Son yılların en tartışmalı konularından biri de zaman algımız. Saatler hızla akıp giderken günün nasıl...

27 Mart 2023

Beraber Çalıştığımız Markalar

Bi' merhaba deyin

E-posta gönderin veya iletişim formumuzu doldurun.
Size en kısa zamanda dönüş yapalım.

İletişim formu