Pantone’un 2023 Renkleri Hepimizi Özetliyor

Gamze Şakrak
Editör
15 Eylül 2022

Pantone, 2023’ün İlkbahar/Yaz sezonunda moda dünyasına göz kırpacak olan renkleri açıkladı!

Bir yanda soft ve sakinleştirici tonlar varken diğer yanda parlak ve enerjik renkler dikkat çekiyor. Bu şey değil mi ya, ruh halim…

Pantone, “Şansımızı denemeye ve bu yeni özgürlük duygusunun tadını çıkarmaya başladığımızda içimizde beliren yaşam sevincini temsil eden hem parlak hem sakinleştirici tonlar mevcut. Zıt renk tonları ise, kendimizi yeni ve heyecan verici şekillerde ifade etme ihtiyacını sembolize ediyor.” vurgusunu yaptı.

Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, “2023 İlkbahar/Yaz renkleri, girdiğimiz yeni çağı yansıtacak şekilde seçildi. Bu yıl ruh halimiz gibi renklerdeki zıtlığı da keşfedip kucaklıyoruz.” açıklamasında bulundu. Leatrice’cim inan yerimiz kalmadı bak.

2022 rengini Very Perri olarak açıklayan Pantone, bu rengi mavinin durağan sakinliğiyle kırmızının enerjik akışının harmanlanması olarak tanımlamıştı.

2022’nin renginin ‘geleceği sembolize ettiğini’ ifade eden Eiseman, Very Perri ‘yi, “Bu renkte, canlı ve neşeli bir tavrın yanında, kaygısız özgüven ve yaratıcı ruh da var.” şeklinde lanse etmişti.

Paylaş

Benzer Yazılar

Türkiye’ye Bir Stil Rehberi Lazım

Yakın bir zamanda ABD’den yine bir değişiklik haberi gündeme geldi. Bu değişiklik nedir nedir diye...

13 Mart 2023

Z Kuşağı’nın Dikkatini Çekmek için Püf Noktalar: Oyunlar

Dünyanın değişmesi ve teknolojinin ilerlemesi ile yeni çağda meydana gelen gelişmeler 2000 sonrası doğan çocukların...

27 Aralık 2022

We Are Social’dan 2022’ye Dijital Bakış

Dünyanın dijital karnesi “Digital 2022” raporu yayımlandı! İnternette ve sosyal medyada geçirdiğimiz süreyi, en çok tıklanan...

14 Eylül 2022

Beraber Çalıştığımız Markalar

Bi' merhaba deyin

E-posta gönderin veya iletişim formumuzu doldurun.
Size en kısa zamanda dönüş yapalım.

İletişim formu