Lionel Messi Yine Dünya Rekortmeni

Azat Meriç
28 Aralık 2022

Lionel Messi, futbolda kırdığı rekorlar yetmiyor gibi şimdi de sosyal medyada eşine zor rastlanacak türden bir rekor kırdı.

Ocak 2019’da Instagram’da en çok beğenilen gönderi olan yumurta fotoğrafı, Kylie Jenner’a ait olan rekoru kırmak amacıyla paylaşılmıştı. Düz beyaz zemin üzerine düz beyaz bir yumurtanın yer aldığı fotoğraf, 4 Ocak 2019’da @world_record_egg hesabında paylaşılmış ve açıklama kısmına “Gelin birlikte bir dünya rekoru kıralım ve Instagram’da en çok beğenilen gönderi olalım.” yazarak açık bir yönlendirmede bulundu. Bu yönlendirme hızla viral oldu ve kısa sürede milyonlarca beğeni topladı. Messi rekoru kırmadan önce 56 milyondan fazla beğenisi olan yumurta gönderisinin sahibi hala bilinmiyor. İnternette ”Yumurta Çetesi” olarak anılan bir grup, yumurta fotoğrafını oldukça benimsedi ve rekoru kırmasını sağladı diyebiliriz.

Dünya Kupası öncesinde 50 milyon civarında beğenisi olan yumurta gönderisinin ünvanı Lionel Messi’li Arjantin kupayı alınca sona erdi. Bütün futbolseverlerin takibinde olan Ronaldo-Messi rekabetinin ulusal takımlarda elde edilecek başarılarla nihayete kavuşacağı düşünülüyordu. Messi, Arjantin ile Dünya Kupası sevinci yaşayınca bu tartışma büyük oranda Messi’nin, dünya tarihindeki en iyi oyuncu olduğunun delili oldu. Messi, şampiyonluğun ardından kupa ile fotoğrafı instagramda hızla beğeni topladı ve akıllara yumurtanın rekorunu kırıp kıramayacağı sorusu geldi. Yukarıda da bahsettiğim gibi başlangıçta 50 milyon beğenisi olan yumurtanın sırf Messi’ye geçilmemesi için Ronaldo hayranları tarafından beğenildiğini düşünebiliriz. Çünkü paylaşım tarihinden uzun bir süre geçmesine rağmen beğeni sayısı arttıkça artıyordu. Nihayetinde Messi’nin gönderisi 56 milyon beğeninin üzerine çıkınca Messi, instagram tarihinde bir gönderide en çok beğeniyi almış oldu.

Ronaldo ve Messi arasındaki rekabet sahada olduğu kadar sosyal mecralarda da devam ediyor. İkilinin Dünya Kupası öncesinde Louis Vuitton sponsorluğunda verdiği satrançlı poz, 44 milyon beğeniyle son zamanların en çok beğeni alan gönderisi olmuştu. Hali hazırda Ronaldo 500 milyon takipçiye ilk ulaşan kişi olarak önemli bir rekoru elinde bulunduruyor. Aynı zamanda instagramda top 10 gönderi arasında ailesiyle Noel kutladığı gönderi de bulunuyor. Buna karşılık Messi’nin kupalı poz rekoru geçilmesi çok güç bir rekor olarak şimdiden sosyal medya tarihinde yerini aldı. Zira kupalı fotoğraf şu sıralar 74 milyon beğeniye dayanmış durumda.

 

Paylaş

Benzer Yazılar

Futbol ve Reklam: Birlikteliğin Gücü

Futbolda normal sezonun bitmesinin ardından gözler takıma yapılacak takviyelere çevrilir. Kulübün, medyanın ve taraftarın etkin...

8 Temmuz 2023

Kriz ve Afet Durumlarında Sosyal Medya Kullanımı ve Yönetimi

Kriz ve afet durumlarında sosyal medya kullanımı ve yönetimini sağlayabilmek, güvenli bir akış oluşturmak ve...

13 Mart 2023

Instagram CEO’sundan Fotoğraflar için Geri Dönüş Açıklaması: Eskisi Gibi Ön Plana Çıkacak

Özellikle geçen yıl Instagram, TikTok ile yarışabilmek için kendi vizyonundan çıkarak görsellerden çok Instagram videolarına...

25 Ocak 2023

Beraber Çalıştığımız Markalar

Bi' merhaba deyin

E-posta gönderin veya iletişim formumuzu doldurun.
Size en kısa zamanda dönüş yapalım.

İletişim formu