Masadan Eksiliyor Dostlar

Gamze Şakrak
Editör
17 Haziran 2021

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, oynadığı maçlar sırasında attığı goller kadar maç dışında attığı gollerle de adından söz ettiriyor.

Macaristan’a karşı alınan galibiyette büyük bir payı olan Ronaldo, maçtan önce düzenlenen basın toplantısında, turnuvanın resmi sponsorlarından olan Coca-Cola’nın masada duran iki şişesini önünden kaldırdı ve su içilmesini önerdi.

Coca-Cola Akımı

EURO 2020’de F Grubu’nda oynanacak Portekiz-Macaristan maçından önce düzenlenen basın toplantısında kamera karşısına geçen Cristiano Ronaldo’nun bu hareketi sosyal medyada viral haline geldi.

Ronaldo’nun bu çıkışı ile Coca-Cola, bir günde 4 milyar dolardan fazla piyasa kaybı yaşadı.

“Herkes bir Coca-Cola alıp masadan kaldırma videosu çekmez mi?” sorusu geliyor akıllara. Kazanan yine Coca-Cola olacak gibi duruyor….

Bir Ayran mı İçsek?

Belki bilinçli belki de bilinçsiz olarak bir akım başlatan Ronaldo’yu ise Fransa milli takımının yıldızı Paul Pogba ve İtalyan futbolcu Manuel Locatelli takip etti.

Pogba, Almanya’yı 1-0 alt ettikleri grup maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, turnuvanın bir diğer resmi sponsoru olan Heineken’in masada duran şişesini önünden kaldırdı.

Bu sefer şanslı olan Coca-Cola şişeleri köşede durmaya devam etti. Fakat 4 milyar doların üzerinde kayıp yaşayan Coca-Cola için bunun pek bir önemi olmamıştır diye düşünüyoruz.

Akıma dâhil olan üçüncü futbolcu Manuel Locatelli ise maçın ardından düzenlenen basın toplantısına hazırlandığı esnada, Coca-Cola şişelerini kameranın göremeyeceği bir yere kaldırdı.

Bu kaosun içinde, sizce masada durması gereken içecek ne? Biz en iyisi bir ayran alıp yolumuza devam edelim…

#KomuoyunaSorduk

Sizce, Coca-Cola’nın bu şekilde gündeme gelmesinin ardında bir pazarlama stratejisi mi var?

Coca-Cola şişesi ile Coca-Cola kapağı açma hareketi ve masadan kaldırılan şişeler ile 4 milyar doları aşkın para kaybeden ünlü içecek markası, kaybettiği bu meblağı, iddialı bir PR ile geri kazanabilecek mi?

EURO 2020’nin sponsoru olan iki büyük markadan bir tepki gelecek mi?

Paylaş

Benzer Yazılar

Futbol ve Reklam: Birlikteliğin Gücü

Futbolda normal sezonun bitmesinin ardından gözler takıma yapılacak takviyelere çevrilir. Kulübün, medyanın ve taraftarın etkin...

8 Temmuz 2023

Netflix: Sinema ve DVD Alışkanlıklarını Değiştiren Devrimci Platform

Herkesin sinemalara gittiği, DVD satın aldığı bir devirde Netflix nasıl tüm alışkanlıkları değiştirdi? 1997 senesinde,...

2 Temmuz 2023

Hızlı Yemek, Hızlı Reklam

Son yılların en tartışmalı konularından biri de zaman algımız. Saatler hızla akıp giderken günün nasıl...

27 Mart 2023

Beraber Çalıştığımız Markalar

Bi' merhaba deyin

E-posta gönderin veya iletişim formumuzu doldurun.
Size en kısa zamanda dönüş yapalım.

İletişim formu