Markalaşma ve Satış

Gamze Şakrak
Editör

Markalaşmanın satış üzerinde büyük bir etkisi olduğu bariz. Peki markalaşmak için hangi yolların izlenmesi gerekiyor? Markalaşmanın satış üzerindeki iyi ve kötü etkileri neler?

Öncelikle kitlenizi iyi anlamaya odaklanın ve onları tanımlayın! Satış sürecinde müşterilerin istekleri, ihtiyaçları ve özellikleri gibi faktörleri doğru belirlemek oldukça önemlidir. Bu bilgiler ışığında içerik pazarlama stratejinize satışlar doğrultusunda yön vermek daha kolay olur.

Geri bildirim ve iyileştirme döngüsünü kurabilmek için hem içerik pazarlamasında hem de satışlarda topladığınız müşteri verilerini birlikte kullanmanız gerekiyor.

Gerçekleştireceğiniz satış için içeriklerinizde minör bir alan belirleyin ve ziyaretçilerinize kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı anlatın. Ayrıca, ziyaretçileriniz ile aranızda duygusal bir bağ oluşturun! Neden sizi tercih etmeleri gerektiğini onlara her içeriğinizde farklı bir şekilde iletmeniz gerekiyor. Bu sayede ziyaretçilerinizi potansiyel müşterileriniz haline getirebilirsiniz.

Step by Step, Satış Odaklı İçerik

  1. Doğru Strateji
  2. Yüksek Hafıza
  3. Etkili Markalaşma
  4. Daha İyi Algı
  5. Daha Fazla Güven
  6. Daha Çok Satış

Ziyaretçi Değil Müşteri Kazanın

  • İçerik pazarlaması ve satışlarda en iyi uygulamaları araştırın ve bunları markanız için sürdürülebilir kılın. İçerik pazarlaması ve satış olgusunun birlikte ilerleyebilecekleri bir çalışma planı oluşturmazsanız tek başlarına sizi başarıya ulaştıramazlar.
  • Ekipler arasında güçlü bağlar oluşturun! İçeriklerinizi ve satışlarınızı yöneten ekibinizin birbiriyle rahat iletişim kurmalarını sağlayın. Ne kadar çok etkileşim varsa o kadar çok beyin fırtınası ortaya çıkar.
  • Mevcut ve potansiyel hedef kitlelerinizi bölümlere ayırın. Müşteri adaylarını, onları dönüşüme itecek olan içerik türüne göre gruplandırmayı deneyin. Böylece satış ekibinizin belirli müşteri adaylarını hedeflemesini sağlamış olursunuz.
  • Ölç, analiz et ve harekete geç! Bunun adımda, sosyal medya etkileşimleri, blog yorumları, paylaşımlar gibi tüm göstergeleri ölçümleyin. Potansiyel kitlenize göre analizlerinizi tamamlayın ve hemen harekete geçin.

Markanızı Zirveye Taşımak

Daha detaylı bir okuma için Celebrity’ler ve Markalar başlıklı yazımıza göz atmayı unutmayın!

Güncel kalmak için bizi Instagram‘dan takip edin!

Paylaş

Benzer Yazılar

Futbol ve Reklam: Birlikteliğin Gücü

Futbolda normal sezonun bitmesinin ardından gözler takıma yapılacak takviyelere çevrilir. Kulübün, medyanın ve taraftarın etkin...

8 Temmuz 2023

Netflix: Sinema ve DVD Alışkanlıklarını Değiştiren Devrimci Platform

Herkesin sinemalara gittiği, DVD satın aldığı bir devirde Netflix nasıl tüm alışkanlıkları değiştirdi? 1997 senesinde,...

2 Temmuz 2023

Hızlı Yemek, Hızlı Reklam

Son yılların en tartışmalı konularından biri de zaman algımız. Saatler hızla akıp giderken günün nasıl...

27 Mart 2023

Beraber Çalıştığımız Markalar

Bi' merhaba deyin

E-posta gönderin veya iletişim formumuzu doldurun.
Size en kısa zamanda dönüş yapalım.

İletişim formu