Dijital Pazarlama Hakkında Bilinen Yanlışları Düzeltelim

Gamze Şakrak
Editör

Doğru prosedürler uygulandığı takdirde, farklı hedef kitlelere ulaşmanıza ve marka ve ürün bilinirliğinizi artırmanıza oldukça yardımcı olan dijital pazarlama hakkında birçok yanılgı mevcut. Tüm bu yanlış bilgileri bugün burada düzeltelim!

  1. Dijital Pazarlama Yalnızca Büyük İşletmeler İçindir

yüzyılın insanları, bir ürün veya hizmet satın almadan önce internet üzerinden geniş çaplı bir araştırma yapıyorlar. Bundan dolayı da büyük ya da küçük demeden tüm işletmelerin, kendi hedef kitlesine yönelik bir dijital pazarlama stratejisine ihtiyacı vardır.

Dijital pazarlama kampanyanız ne kadar büyük olursa, bütçeniz de o kadar yüksek olacak diye kural yoktur! Küçük bütçeli bir pazarlama kampanyası da doğru strateji ile oldukça başarılı olabilir.

  1. Daha Fazla Trafik Daha Fazla Para Kazandırır

Bir web sitesi, ne kadar çok etkileşim alıyorsa o kadar çok müşteriye ve satışa ulaşır kanısı ne yazık ki doğru değildir.

Dijital pazarlamanın amacı, hedeflenen kitleyi siteye çekmektir. Çünkü siteye, daha az sayıda ancak hedef kitleye uygun insan çekmek, daha çok sayıda ancak hedef kitleye uymayan insan çekmekten daha yüksek yatırım getirisi sağlayacaktır.

  1. E-Posta Pazarlaması Spam’dır

Promosyonlar, kuponlar, güncellemeler gibi birçok içeriği e-posta olarak göndererek güçlü bir dijital pazarlama stratejisi oluşturulabilir.

Paylaş

Benzer Yazılar

Netflix: Sinema ve DVD Alışkanlıklarını Değiştiren Devrimci Platform

Herkesin sinemalara gittiği, DVD satın aldığı bir devirde Netflix nasıl tüm alışkanlıkları değiştirdi? 1997 senesinde,...

2 Temmuz 2023

Kriz ve Afet Durumlarında Sosyal Medya Kullanımı ve Yönetimi

Kriz ve afet durumlarında sosyal medya kullanımı ve yönetimini sağlayabilmek, güvenli bir akış oluşturmak ve...

13 Mart 2023

Big Brother is Watching You; Hawthorne Etkisi

1930’ların sonlarında Western Elektrik Şirketi Chicago yakınlarındaki Hawthorne fabrikasında çalışan işçilerin üretkenlik düzeyini incelemek için...

23 Ocak 2023

Beraber Çalıştığımız Markalar

Bi' merhaba deyin

E-posta gönderin veya iletişim formumuzu doldurun.
Size en kısa zamanda dönüş yapalım.

İletişim formu